Antoryum Bitki Bakımı

Antoryum Bitki Bakımı

Antoryum bitki bakımı konusu da bu çiçeği besleyen kişilerin merak ettikleri konular arasında yer alır. Bir diğer adı flamingo çiçeği olan bu çiçek, hoş görünümü ile pek çok ev içerisinde tercih edilir. Bu bitkilerin bakımı konusunda da belirli hususlara dikkat edilmesi gerekir. Söz konusu olan hususlardan en önemlisi bitkinin nerede duracağıdır. Aynı zamanda bitkinin ne sıklıkla sulanacağı da canlılığını koruması adına önemli detaylar arasına yer alır. Bu gibi durumlara dikkat edilmesi durumda Antoryum çiçekleri oldukça uzun seneler canlı şekilde kalabilirler.

Antoryum Çiçeği Kaç Günde Bir Sulanır?

Antoryum çiçeği nasıl sulanır diye merak eden kişilerin ne az ne de çok su vermeleri gerekir. Eğer çiçeğe haddinden fazla su verilir ise bir sürenin sonunda çiçek çürümeye ve kokmaya başlar. Eğer çiçeğin suyu az verilirse de bu kez çiçek kurumaya başlar. Bu nedenle de çiçeğin bakımı esnasında kesinlikle olması gerektiği kadar suyun verilmesi önem taşır.

Antoryum Bitki Bakımı
Antoryum Bitki Bakımı

Antoryum çiçeği nemi oldukça seven çiçeklerdir. Bu nedenle de toprağının sürekli olarak nemli kalması gerekir. Bu çiçek yaz aylarında genel olarak haftada iki kez olacak şekilde sulanır. Kış aylarında ise sulama miktarı yarıya düşer. Yani haftada bir kez sulanmaları kış ayları için yeterli olacaktır.

Antoryum Çiçeği Nerede Durmalıdır?

Antoryum çiçeği soldu diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken önemli durumlardan birisi de bu çiçeklerin nerede duracağı konusudur. Bu bitkiyi konumlandırırken dikkat edilmesi gereken durumlar ise şu şekilde sıralanır;

  1. Güneş alması
  2. Direk olarak güneş ışığı altında olmaması
  3. Tül gibi bir şeyle ışığın kesilerek filtrelenmiş güneş ışığının gelmesi
  4. Ortamın soğuk olmaması

Bu durumlara dikkat edilerek bitki konumlandırıldığı zaman oldukça hızlı ve iyi şekilde büyüme imkanı elde eder. Filtrelenmiş güneş ışığını ve nemi seven bu bitki için gerekli koşulları hazırlandığı zaman bitki kırmızı ya da beyaz çiçeklerini de verir. Ancak gerekli şartlar sağlanmaz ise eğer bitkinin çiçek açması da beklenmemelidir. Zaten koşullar uygun olmazsa bir sürenin sonunda ölür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.