Aloe Vera Bitkisinin Bakımı

Aloe Vera Bitkisinin Bakımı

Aloe vera bitkisinin bakımı pek çok kişi tarafından tercih edilir. İnsanlar evde kolay bir şekilde yetiştirilebilen bu bitkiyi sıklıkla tercih ederler. Hem kozmetik açıdan oldukça önemli bir yerinin olması hem de kolay bakımı nedeni ile pek çok ev içerisinde yer alır. Bu bitkinin de daha hızlı ve etkili şekilde büyümesini sağlamak adına belirli durumlara dikkat edilmesi gerekir. Eğer yeterli ve elverişli ortamlar hazırlanır ise bu bitkiler çok hızlı şekilde büyüyerek çoğalabilirler. Böylelikle de hem kozmetik açıdan kullanılırken hem de ortamların daha şık görünmesini sağlarlar.

Aloe Vera Evde Nerede Durmalıdır?

Aloe vera evde nerede durmalı sorusu da bu bitkiyi en iyi şekilde büyütmek ve yetiştirmek isteyen kişilerin merak ettikleri konular arasında yer alır. Söz konusu olan bitki, ev içerisinde güneşi en çok seven bitkiler arasında yer alır. Tamamı ile gölge olan alanlarda bu bitkinin büyümesi beklenemez. Bu bitkinin sorunsuz şekilde büyümelerini sağlamak adına güneş ışığının oldukça iyi şekilde ayarlanması gerekir.

Aloe Vera Bitkisinin Bakımı
Aloe Vera Bitkisinin Bakımı

Aloe vera güneşi seven bir bitki olsa bile direk olarak güneş altına konulduğu zaman bitki yeşil renginden morumsu bir renge geçer. Aynı zamanda bitki bu kadar güneş içerisine solabilir. Ancak filtrelenmiş bir güneş ışığı altında durdukları zaman çok hızlı şekilde büyüyebilirler. Güneşin dik gelmemesi şartı ile direk olarak güneş alan yerlerde de oldukça iyi şekilde büyüyebilirler.

Aloe Vera Kaç Günde Bir Sulanır?

Aloe vera bitkisine ilişkin olarak Aloe vera kaç günde bir sulanır sorusu da en çok merak edilen sorular arasında yer alır. Bu bitkinin sulanması esnasında dikkat edilmesi gereken durumlar ise şu şekilde sıralanır;

  1. Yaz aylarında haftada iki kez
  2. Kış aylarında haftada bir kez
  3. Çok sıcak yaz aylarında toprağın kuruması durumunda 2 günde bir

Bu durumlara dikkat edilmesi durumunda aloe vera bitkisinin sorunsuz bir biçimde büyümesi sağlanır. Aynı zamanda bitkinin toprağı için gübre kullanılması halinde de bitkiler çok daha hızlı ve etkili bir biçimde büyüme imkanını elde ederler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.